Diode: transil
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
15KPA180A-B
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 15KPA180A-B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 180V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 52.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 210.6V |
| Leakage current | 2µA |