Diode: TVS; 15kW; 22.34÷24.46V; 440.2A; unidirectional; ±5%; P600
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
15KPA20AE3/TR13
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: 15KPA20AE3/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 15kW; 22.34÷24.46V; 440.2A; unidirectional; ±5%; P600
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 440.2A |
| Type of diode | transil |
| Leakage current | 1.5mA |