Diode: transil; 15kW; 304.2V; 36.2A; unidirectional; ±5%; P600
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
15KPA260A
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 15KPA260A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 15kW; 304.2V; 36.2A; unidirectional; ±5%; P600
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 260V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 36.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 304.2V |
| Leakage current | 2µA |