Diode: transil; 15kW; 46.8V; 229.5A; bidirectional; ±5%; P600
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
15KPA40CA
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 15KPA40CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 15kW; 46.8V; 229.5A; bidirectional; ±5%; P600
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 229.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 46.8V |
| Leakage current | 2µA |