Diode: transil; 15kW; 50.3V; 216.3A; bidirectional; ±5%; P600
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
15KPA43CA
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 15KPA43CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 15kW; 50.3V; 216.3A; bidirectional; ±5%; P600
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 43V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 216.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 50.3V |
| Leakage current | 2µA |