Diode: transil; 15kW; 63.2V; 172.2A; bidirectional; ±5%; P600
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
15KPA54CA
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 15KPA54CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 15kW; 63.2V; 172.2A; bidirectional; ±5%; P600
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 54V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 172.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 63.2V |
| Leakage current | 2µA |