Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
15SQ060TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 15SQ060TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 680mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 500µA |