Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
14.0
Tootekood:
1602410000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1602410000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | plug |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 8 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Width | 22.3mm |
| Length | 15.2mm |
| Body colour | orange |
| Current rating | 11A |
| Spatial orientation | straight |