1611790000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1611790000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1611790000
Spetsifikatsioon tootele 1611790000
| Operating temperature | -50...100°C |
| Contacts pitch | 5.08mm |
| Electrical mounting | screw |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 10 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 16A |
| Spatial orientation | straight |