Pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
6.0
Tootekood:
1615850000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1615850000
Spetsifikatsioon tootele Pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | socket |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 9 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Length | 38.5mm |
| Height | 13mm |
| Body colour | black |
| Current rating | 10A |
| Spatial orientation | angled |