Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
22.0
Tootekood:
1623480000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1623480000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Contacts pitch | 7.62mm |
| Connector | socket |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 12 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 15A |
| Spatial orientation | angled |