1630810000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
8.0
Tootekood:
1630810000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1630810000
Spetsifikatsioon tootele 1630810000
| Operating temperature | -50...100°C |
| Contacts pitch | 5.08mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 12 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 23A |
| Spatial orientation | straight |