1639050000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
44.0
Tootekood:
1639050000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1639050000
Spetsifikatsioon tootele 1639050000
| Operating temperature | -50...100°C |
| Contacts pitch | 3.5mm |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | plug |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 6 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | PBT |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Length | 28mm |
| Body colour | orange |
| Current rating | 12A |
| Spatial orientation | straight |