Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
4.0
Tootekood:
1639130000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1639130000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | socket |
| Mechanical mounting | for panel mounting |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 14 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Length | 56mm |
| Body colour | orange |
| Current rating | 12A |
| Spatial orientation | straight |