Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
4.0
Tootekood:
1639150000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1639150000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | socket |
| Mechanical mounting | for cable, for panel mounting |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 16 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Width | 63mm |
| Height | 12mm |
| Body colour | orange |
| Spatial orientation | straight |