1639420000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1639420000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1639420000
Spetsifikatsioon tootele 1639420000
| Operating temperature | -50...100°C |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | socket |
| Mechanical mounting | for panel mounting |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 20 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Length | 77mm |
| Body colour | black |
| Current rating | 12A |
| Spatial orientation | straight |