Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
16CTQ080STR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 16CTQ080STR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. forward impulse current | 280A |
| Load current | 16A |
| Max. forward voltage | 880mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 0.55mA |
| Capacitance | 500pF |