connector 171692-0202
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
171692-0202-2
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 171692-0202
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele connector 171692-0202
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 5.7mm |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | black |
| Type of connector | wire-wire/PCB |
| Number of pins | 2 |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 23A |
| Type of pin configuration | 2x1 |
| Locking system | latch |
| Connector variant | w/o contacts |
| Spatial orientation | straight |