Plug; N; male; straight; 50Ω; crimped; teflon; gold-plated
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
172142
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 172142
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; N; male; straight; 50Ω; crimped; teflon; gold-plated
| Operating temperature | -65...165°C |
| Electrical mounting | crimped |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | N |
| Contact material | brass |
| Body material | brass |
| Mechanical durability | 500cycles |
| Kind of cable | Belden 83242, Times SF-142B, RG55, RG142, RG223, RG400 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Max. frequency | 11GHz |
| Spatial orientation | straight |
| Insulator material | teflon |