Pluggable terminal block; 3.5mm; ways: 30; straight; plug; female
Kordarv:
30.0
Minimum quantity:
30.0
Tootekood:
1748130000 B2L 3.5/30 F SN OR
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1748130000 B2L 3.5/30 F SN OR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pluggable terminal block; 3.5mm; ways: 30; straight; plug; female
| Operating temperature | -25...100°C |
| Contacts pitch | 3.5mm |
| Electrical mounting | spring clamp |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | orange |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | PBT |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 10.3A |
| Number of ways | 30 |
| Type of pin configuration | 2x15 |
| Number of terminals | 30 |
| Locking system | screws |
| Conform to the norm | CSA, UL |
| Spatial orientation | straight |