PCB terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
7.0
Tootekood:
1786430000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1786430000
Spetsifikatsioon tootele PCB terminal block
| Contacts pitch | 7.62mm |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 9 |
| Contact material | copper |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 29.5mm |
| Body colour | orange |
| Current rating | 30A |