Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
34.0
Tootekood:
1804940000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1804940000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | plug |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 2 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Width | 14mm |
| Height | 9mm |
| Body colour | black |
| Spatial orientation | angled 90° |