Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 2A/250VAC; black; Body: black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1846.3201
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1846.3201
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 2A/250VAC; black; Body: black
| Operating temperature | -20...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | push-button |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | 2,8x0,8mm connectors |
| Material | polyamide |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 19.8x12.9mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 2A / 250V AC |
| Switching method | (ON)-OFF |
| Stable positions number | 1-position |
| Actuator colour | black |
| Button shape | rectangular |