Pluggable terminal block; 5.08mm; ways: 2; angled 90°; socket
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1879531
Tootja: PHOENIX CONTACT
Tootja tootekood: 1879531
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pluggable terminal block; 5.08mm; ways: 2; angled 90°; socket
| Electrical mounting | crimped |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | circular |
| Number of pins | 1 |
| Contact material | copper |
| Width | 18.8mm |
| Length | 2.6mm |
| Current rating | 6A |
| Spatial orientation | straight |