Short-stroke cylinder; Piston diam: 10mm; Piston stroke: 10mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
188077
Tootja: FESTO
Tootja tootekood: 188077
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Short-stroke cylinder; Piston diam: 10mm; Piston stroke: 10mm
| Operating temperature | -20...80°C |
| Body material | aluminium |
| Thread | M5 |
| Seal material | NBR rubber |
| Type of pneumatic module | short-stroke cylinder |
| Pneumatic components features | mechanical amortization, medium: compressed air, filtered, lubricated or not |
| Piston stroke | 10mm |
| Piston diameter | 10mm |