Short-stroke cylinder; Piston diam: 25mm; Piston stroke: 5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
188177
Tootja: FESTO
Tootja tootekood: 188177
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Short-stroke cylinder; Piston diam: 25mm; Piston stroke: 5mm
| Operating temperature | -20...80°C |
| Body material | aluminium |
| Thread | M5 |
| Seal material | NBR rubber |
| Type of pneumatic module | short-stroke cylinder |
| Pneumatic components features | mechanical amortization, medium: compressed air, filtered, lubricated or not |
| Piston stroke | 5mm |
| Piston diameter | 25mm |