Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
13.0
Tootekood:
1930290000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1930290000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...130°C |
| Contacts pitch | 7.62mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | plug |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 4 |
| Series | SV |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Current rating | 41A |
| Rated voltage | 1kV |
| Spatial orientation | straight |