Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
1940740000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1940740000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...120°C |
| Contacts pitch | 3.81mm |
| Electrical mounting | screw |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 3 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 10A |
| Spatial orientation | angled |