1942270000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
1942270000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1942270000
Spetsifikatsioon tootele 1942270000
| Operating temperature | -50...120°C |
| Contacts pitch | 3.81mm |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 9 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | green |
| Current rating | 17.5A |
| Spatial orientation | angled 90° |