Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
9.0
Tootekood:
1943320000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1943320000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...120°C |
| Contacts pitch | 3.81mm |
| Electrical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 16 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 17.5A |
| Spatial orientation | straight |