Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
6.0
Tootekood:
1944180000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1944180000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Contacts pitch | 5.08mm |
| Electrical mounting | screw |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 11 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 23A |
| Spatial orientation | angled |