PCB terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
15.0
Tootekood:
1953550000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1953550000
Spetsifikatsioon tootele PCB terminal block
| Contacts pitch | 10mm |
| Electrical mounting | spring clamp, THT |
| Mechanical mounting | THT |
| Contact plating | copper plated |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 10 |
| Contact material | copper |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Height | 16.5mm |
| Body colour | orange |
| Current rating | 15A |
| Spatial orientation | angled 45° |