Connector: pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
1970650000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1970650000
Spetsifikatsioon tootele Connector: pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...120°C |
| Contacts pitch | 3.81mm |
| Electrical mounting | push-in |
| Connector | socket |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 12 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 17.5A |
| Spatial orientation | angled |