Diode: transil; 1kW; 130V; 5.6A; unidirectional; ±5%; DO214AA
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
1KSMB130A
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 1KSMB130A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1kW; 130V; 5.6A; unidirectional; ±5%; DO214AA
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 111V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 5.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 130V |
| Leakage current | 1µA |