Diode: transil; 1kW; 13V; 54.9A; bidirectional; ±5%; DO214AA
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
1KSMB13CA
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 1KSMB13CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1kW; 13V; 54.9A; bidirectional; ±5%; DO214AA
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 11.1V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 54.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 13V |
| Leakage current | 1µA |