Diode: transil; 1.5kW; 130.5V; 8.4A; unidirectional; ±5%; DO13
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1N5660A
Tootja: MICROCHIP (MICROSEMI)
Tootja tootekood: 1N5660A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 1.5kW; 130.5V; 8.4A; unidirectional; ±5%; DO13
| Mounting | THT |
| Case | DO13 |
| Tolerance | ±5% |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 111V |
| Max. forward impulse current | 8.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 130.5V |
| Leakage current | 5µA |