Connector: FFC/FPC
Kordarv:
16.0
Minimum quantity:
80.0
Tootekood:
2-84984-6
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2-84984-6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC/FPC
| Operating temperature | -20...85°C |
| Electrical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 26 |
| Contact material | phosphor bronze |
| Body material | PBT |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 1A |
| Current rating | 1A |
| Spatial orientation | vertical |