Connector: wire-board
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
32.0
Tootekood:
200502-0122-1
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 200502-0122
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: wire-board
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contacts pitch | 4mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | tinned |
| Number of pins | 12 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | green |
| Current rating | 30A |
| Connector variant | shrouded |
| Spatial orientation | angled |