LED; red; 3mm; 160mcd; 30°; Pitch: 2.54mm; 2.4V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
204-10SDRT/S530-A3
Tootja: EVERLIGHT
Tootja tootekood: 204-10SDRT/S530-A3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED; red; 3mm; 160mcd; 30°; Pitch: 2.54mm; 2.4V
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Luminosity | 160mcd |
| LED colour | red |
| Wavelength | 650nm |
| LED lens | diffused |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |