Connector: FFC/FPC
Kordarv:
1800.0
Minimum quantity:
1800.0
Tootekood:
2041215-1-2
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 2041215-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC/FPC
| Operating temperature | -40...85°C |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 60 |
| Contact material | phosphor bronze |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Body material | LCP |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 500mA |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 50V |
| Connector variant | ZIF |
| Spatial orientation | right |