Connector: PCB to PCB
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
204928-0201
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 204928-0201
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB to PCB
| Operating temperature | -40...125°C |
| Contacts pitch | 400µm |
| Electrical mounting | SMT |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | PCB to PCB |
| Number of pins | 20 |
| Height | 3mm |
| Current rating | 300mA |
| Rated voltage | 40V |
| Spatial orientation | vertical |