Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
20CJQ030TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 20CJQ030TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 28.8A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 690mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |