Test lead; 60VDC; 30VAC; 36A; banana plug 4mm,both sides; yellow
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2114-150J
Tootja: ELECTRO-PJP
Tootja tootekood: 2114-150J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test lead; 60VDC; 30VAC; 36A; banana plug 4mm,both sides; yellow
| Operating temperature | -60...180°C |
| Colour | yellow |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 1.5m |
| Current rating | 36A |
| Rated voltage | 30V AC, 60V DC |
| Connector variant | with 4mm axial socket |
| Type of test accessories | test lead |