Test lead; 12A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 2m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2311-IEC-200JV
Tootja: ELECTRO-PJP
Tootja tootekood: 2311-IEC-200JV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test lead; 12A; banana plug 4mm,both sides; insulated; Len: 2m
| Operating temperature | -20...80°C |
| Colour | yellow-green |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 2m |
| Current rating | 12A |
| Connector variant | insulated |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 1000V |
| Type of test accessories | test lead |