Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2DA1213Y-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 2DA1213Y-13
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1W |
| Collector current | 2A |
| Quantity in package | 2500 |
| Frequency | 160MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Current gain | 20...240 |