Module: gate driver board; IGBT half-bridge; AG-EICE; PCB; 1.7kV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2ED300C17-ST
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 2ED300C17STROHSBPSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: gate driver board; IGBT half-bridge; AG-EICE; PCB; 1.7kV
| Output current | 30A |
| Mounting | PCB |
| Integrated circuit features | galvanically isolated, integrated DC-DC converter |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Technology | EiceDRIVER™ |
| Topology | IGBT half-bridge |
| Frequency | 60kHz |
| Kind of output | IGBT driver |