Transistor: NPN; bipolar; 60V; 0.05A; 0.36/1.2W; TO18; 10dB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2N2484
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: 2N2484
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 60V; 0.05A; 0.36/1.2W; TO18; 10dB
| Mounting | THT |
| Case | TO18 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 0.36/1.2W |
| Collector current | 50mA |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 20...800 |