Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.6A; 0.4/1.8W; TO18
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2N2907A
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: 2N2907A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.6A; 0.4/1.8W; TO18
| Mounting | THT |
| Case | TO18 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 0.4/1.8W |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 50...300 |