Transistor: NPN; bipolar; 80V; 1A; 0.5/1.8W; TO18; 4dB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2N3700
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: 2N3700
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 80V; 1A; 0.5/1.8W; TO18; 4dB
| Mounting | THT |
| Case | TO18 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 0.5/1.8W |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 100...400MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 100...300 |