Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 20A; 160W; TO3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2N6287
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: 2N6287
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 20A; 160W; TO3
| Mounting | THT |
| Case | TO3 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 160W |
| Pulsed collector current | 40A |
| Collector current | 20A |
| Collector-emitter voltage | 100V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 100...18000 |